بهترین تنظیمات گوشی جدید اندروید شما چیست؟

یازار :

+0 به یه ن

استفاده از گوشی هوشمند جدید برای اولین بار همیشه با یک حس هیجان و بی‌‌قراری همراه است. همه‌‌چیز در آن شگفت‌‌انگیز به نظر می‌‌رسد. مخصوصا زمانیکه رابط کاربری (Interface) گوشی جدیدتان با برندهایی که قبلا استفاده کردید، متفاوت باشد. با این حال، اگر طرفدار ویژگی‌‌های جدید نباشید به سرعت این سورپرایزهای کوچک باعث ناراحتی‌تان خواهد شد. به همین دلیل ما در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که چطور گزینه‌های مزاحم را غیرفعال کنید و بهترین تنظیمات گوشی جدید خود را اعمال کنید.

">
چند نکته برای تنظیمات گوشی جدید اندروید

۳‌‌) غیرفعال کردن تصحیح خودکار در زمان تایپ

در تنظیمات گوشی جدید خود، اغلب موارد تصحیح خودکار بیشتر از اینکه به ما کمک کند، ایجاد مزاحمت می‌‌کند. زمانیکه گوشی‌‌تان کلمه‌ای را برای نوشته شما توصیه می‌‌کند عالی است، اما نه اینکه تمام مدت سعی کند آنها را جایگزین یا اصلاح کند. وجود تصحیح خودکار روی اکثر گوشی‌‌ها تا حدی سلطه‌‌جویانه است.

برای غیرفعال کردنش در تنظیمات گوشی جدید خود، مراحل زیر را طی کنید:

  • به قسمت Setting > Language and input > Virtual keyboard بروید.
  • صفحه کلید مورد استفاده خود را انتخاب کنید.
  • در تنظیمات صفحه کلید، «Text Correction» را انتخاب کنید.
  • گزینه «Auto replace» را غیرفعال کنید.

۴) در تنظیمات گوشی جدید تمام برنامه‌‌هایی که از قبل نصب بوده و استفاده نمی‌‌کنید را غیرفعال کنید.

تعدادی از شرکت های تولید کننده تلفن همراه گوشی ها را با برنامه‌‌های خودشان پر می‌کنند. درحالیکه ممکن است هرگز از این سرویس‌‌ها یا برنامه‌‌ها استفاده نکنید و این اپلیکیشن‌ها فقط فضا و منابع ارزشمندتان را اشغال می‌کنند پس در تنظیمات گوشی جدید خود حتما به این نکات دقت کنید.

هر کدام از برنامه‌‌های سازندگان، آپدیت‌‌هایی را دریافت خواهند کرد و برخی از آنها حتی ممکن است بدون اطلاع شما در پس‌‌زمینه در حال اجرا باشند. شما نمی‌توانید به‌‌طور کامل این برنامه‌‌ها را از نصب خارج کنید. (مگر اینکه گوشی‌تان روت شده باشد، برای آشنایی با روت کردن گوشی می‌توانید پست روت کردن گوشی برای مبتدیان را مطالعه نمایید.) اما می‌توانید آنها را به حالت غیرفعال درآورید.

برای مشاهده متن کامل مقاله روی عبارت بهترین تنظیمات گوشی جدید کلیک کنید.


  • [ ]